Pomoc, która nic nie kosztuje…

W DSP Europejczyk promujemy działania charytatywne na rzecz drugiego człowieka. Angażujemy całą społeczność szkolną do pomocy tym, którzy tego potrzebują. Organizujemy kiermasze, zbiórki, pomagamy potrzebującym przed świętami.

Zbiórka zużytych plastikowych zakrętek, prowadzona w naszej szkole od dawna, przyczyniła się między innymi do pozyskania wózka inwalidzkiego dla chorego na porażenie mózgowe chłopca. Aby kontynuować tę wyjątkową akcję, przed budynkiem szkoły został postawiony czerwony pojemnik w kształcie serca – przeznaczony właśnie na plastikowe nakrętki. Chcemy pomagać także w dobie pandemii!

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w kontynuowanie w naszej szkole tej szlachetnej akcji, dzięki której pomagamy chorym dzieciom, a jednocześnie dbamy o nasze środowisko.

Zebrane nakrętki będą przekazywane do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, które uzyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczy na spełnianie marzeń najciężej chorych dzieci.